Informace //

Informace

DŮLEŽITÉ INFORMACE K FOTOGRAFOVÁNÍ

• Fotografování je možné v ateliéru, venku, ale i v jiných interiérech. Před fotografováním s vámi podrobně proberu vaše představy tak, aby výsledné fotografie maximálně odpovídaly vašemu očekávání. Délka fotografování závisí na druhu focení. Při focení je možné využít rekvizity, které jsou k dispozici u mne ve studiu, nebo ty, které si sami donesete.

• Fotografie si vybíráte sami ze soukromé, heslem zabezpečené, internetové fotogalerie. Vámi vybrané fotografie následně jednotlivě upravím a profesionálně vyretušuji. Objednané fotografie obdržíte na USB flash disku a také v papírové podobě v rozměru 13×19 cm (po domluvě je možné formát papírových fotografií změnit). Fotografie v elektronické podobě obdržíte jak v plném rozlišení, tak v rozlišení pro web.

• Ceny jednotlivých balíčků nezahrnují pouze samotné fotografování. Je potřeba zahrnout i přípravu, třídění fotografií do soukromé internetové fotogalerie, několik hodin pečlivých úprav na počítači, provozní náklady foto studia, čas potřebný na administrativní práce, vzdělávání a samozřejmě i náklady na materiál a vybavení.

• V případě focení mimo studio je doprava po Plzni zdarma. Při cestách mimo Plzeň účtuji dopravu 6,–Kč/km.

• Neupravené fotografie neodevzdávám, ani v elektronické podobě.

• Fotografie mnou upravené zahrnují i retuš. Rozsah retuše záleží na druhu fotografování. Retušuji vady na pozadí, odřeniny, jizvy, výrazné pihy, kruhy pod očima, hlubší vrásky, akné, vyhlazuji pleť. Mým záměrem je, abyste si i po retuši byli stále podobní a vypadali přirozeně. Máte-li speciální požadavky k retuši, informujte mne o nich dříve, než budu fotografie upravovat.

• Přinesete-li si na focení boty, je nutné, aby byly důkladně umyté a jejich podrážky nezanechávaly sebemenší otisk na bílém papíře. Dětské a rodinné fotografie fotíme většinou na boso, bez ponožek. Ve foto studiu se přezouvám, přezůvky pro dospělé mám k dispozici, pro děti pouze omezené velikosti.

• Při focení nenesu zodpovědnost za vaše děti. Soustředím se především na focení, proto je nutné, abyste si své děti ohlídali sami. Zajistěte, prosím, aby se děti neschovávaly, neopírali nebo netahaly za fotografické pozadí a nesahaly ani na ostatní fotografické vybavení.

• Fotografie pořízené během osobního focení slouží pouze k vašemu osobnímu použití. Můžete je sdílet na internetu a sociálních sítí, pořizovat kopie, věnovat jako dárek svým blízkým, ale bez mého souhlasu není možné použít je pro komerční nebo jiné než osobní účely.

• Nesepisuji s vámi žádné smlouvy o focení, nevybírám zálohy. Platba probíhá hotově až při předání fotografií, nebo bezhotovostně po jejich objednání. Pracuji na základě vzájemné důvěry, odevzdávám pouze práci, se kterou jsem stoprocentně spokojená. Pokud byste se nemohli dostavit na focení ve sjednaný termín, dejte mi, prosím, tuto skutečnost vědět co nejdříve.

• Je pro mne důležité se svojí prací prezentovat. Jména ani jiné konkrétní údaje u fotografií většinou neuvádím. Pokud si nepřejete abych vybrané fotografie z vašeho fotografování pro své prezentační účely použila, dejte mi to, prosím, vědět. Budu to plně respektovat.

• Jsem neplátce DPH.